O nas

Rozgość się w Zakątku!

Jak wyglądają zajęcia? Co wyróżnia naszą szkołę języka włoskiego od innych? Czym kierowaliśmy się tworząc to miejsce? Kim są lektorzy?

Dowiedz się więcej

vicolo

Jak pracujemy z naszymi Uczniami?

W Vicolo Italiano praktykujemy żywe techniki nauczania: jak najwięcej praktyki, jak najmniej teorii. Ograniczamy używanie j. polskiego do minimum, nawet w grupach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę językową. Ale spokojnie i bez obaw – nasi prowadzący doskonale wiedza jak się komunikować, żebyś zrozumiał/a jak najwięcej, żebyś w trakcie lekcji odczuwał/a same przyjemne emocje, żebyś nie poczuł/a żadnego stresu!

Pouczmy się przedmiotów na literę A… skorzystajmy z rekwizytów! Nauczymy się zawodów dzięki grze w memory! A może odkurzymy stare zdjęcia, by móc przyswoić treści wakacyjne? Koło fortuny, Kalambury… Temat: kawiarnia? – przejdźmy się do części kawiarnianej zatem! Una passeggiata – zakładamy buciorki i wychodzimy na zewnątrz, bo najlepiej chłonąć język na żywo, dzięki skojarzeniom! Jest coś, co Cię szczególnie mocno pasjonuje? Powiedz nam o tym! Przecież nikt nie powiedział, że języka można się uczyć tylko zgodnie z programem, który proponuje podręcznik!

nauka-wloskiego-krakow-szkola-jezyka-wloskiego

Nasz kurs włoskiego jest wyjątkowy.

Zajęcia w Vicolo Italiano to…

dobra zabawa

pasjonująca przygoda

efektywna nauka

…jednocześnie!

avventura

Nasi lektorzy

Carla

Carla

Carla, jak sama mówi, pochodzi z najpiękniejszej wyspy Morza Śródziemnego, Sardynii. Uwielbia podróżować, odkrywać nowe kultury, uczyć się języków obcych oraz poznawać literaturę tych krajów. Czas wolny najchętniej spędza z rodziną i przyjaciółmi. Ma dwa koty, które kocha ponad życie: Feliz i Korę.
Ola

Ola

Ola to fascynatka włoskiej dialektologii i sztuki. Uwielbia systematyczne odkrywanie coraz to nowych zakątków Italii. Od 5 lat negatywne emocje odreagowuje tańcząc w zespole folkowym Słowianki.

Simone

Simone

Simone jest pasjonatem języków obcych, interesuje się również rozwojem osobistym. Kocha sport i podróże. Uwielbia poznawać nowych ludzi. W wolnym czasie gotuje, najbardziej lubi zaś kuchenne eksperymenty.
Zbyszek

Zbyszek

Zbyszek to fascynat języków obcych i lektor z powołania, a do tego facet z krwi i kości, który w wolnym czasie lubi włóczyć się po górach, poczytać dobrą książkę, obejrzeć jeszcze lepszy film i pograć w ulubioną grę.

Opracowaliśmy nowatorską metodę nauki włoskiego, która daje szybkie efekty!

Vicolo italiano bazuje na założeniach kobiety, która zrewolucjonizowała system nauczania, Marii Montessori, mocno inspiruje się teoriami profesora uniwersyteckiego Stephena Krashena, podpiera się włoską praktyką Alberto z kanału Italiano Automatico, wdraża metody uczenia się przetestowane z pożądanym skutkiem przez Radka Kotarskiego i spina to w jedną całość pod adresem Kraków, ul. Bociana 4a/54 wrzucając gnieniegdzie swoje 4 grosze w sposób funkcjonowania Zakątka na co dzień.
Vicolo Italiano, to miejsce, do którego przychodzisz z pasji…niekoniecznie od początku musi to być pasja do języka włoskiego (choć prędzej czy później tak się stanie, gwarantujemy!). Może po prostu zajadasz się spaghetti lub pizzą? Uwielbiasz wakacje na Półwyspie Apenińskim, podoba Ci się brzmienie języka? Albo jesteś pasjonatem historii i kultury włoskiej, masz przyjaciół/krewnych we Włoszech, a i nawet języka uszczknąłeś/aś, ale czujesz niedosyt… Zakątek jest dla każdego z Was!

szkola-jezyka-wloskiego-krakow-nauka-wloskiego

passione

Co gwarantuje Ci kurs włoskiego w szkole Vicolo Italiano?

vicolo-italiano-kurs-wloskiego-szkola-jezyka-wloskiego

Lekcje w kameralnej grupie

W zależności od Twoich oczekiwań i potrzeb możesz uczęszczać na kurs indywidualny albo w grupie max 5-osobowej.

ZOBACZ OFERTĘ

Komfortowe przestrzenie

Rozgość się wygodnie w jednej z 3 sal Twojej szkoły marzeń, weź głęboki oddech i poczuj klimat południa w każdym kątku Zakątka.

ZOBACZ GALERIĘ

Nastawienie na Twoje potrzeby

Twoje potrzeby są dla nas niezmiernie ważne, dlatego przed rozpoczęciem kursu zaprosimy Cię na rozmowę, na której określimy Twoje cele językowe i motywacje. Opowiesz nam co Cię fascynuje, czego od nas oczekujesz, a czego w procesie przyswajania nowej wiedzy nie trawisz. W międzyczasie będziemy wspólnie monitorować postępy.

Brak nudy!

Z podręcznika skorzystamy kiedy nas najdzie na to ochota… Ale spokojnie, mamy mnóstwo pomysłów na to jak poprowadzić lekcję, żebyś po dzwonku kończącym zajęcia spojrzał/a z niedowierzaniem na zegarek i zapytał/a: „Już koniec, serio?”

Tak oceniają nas nasi Uczniowie…

Opinie zebrane z wizytówki w Google oraz profilu na Facebooku.

G.S.:

♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Vicolo Italiano-to szkoła języka włoskiego z niesamowitą atmosferą, pięknym wystrojem a przede wszystkim to wspaniali ludzie! Indywidualne podejście do ucznia i bezstresowa przyjazna atmosfera sprawiają, że nauka staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem! To takie miejsce, gdzie chce się spędzać czas!

Ada:

♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Bardzo polecam! Nauka w przemiłej i luźnej atmosferze. Od samego wejścia można poczuć się jak na spotkaniu z przyjaciółmi, nie jak w typowej szkole języka. Zajęcia dostosowane do oczekiwań ucznia, za każdym razem inne i bardzo interaktywne. Sama nie wiem kiedy ta godzina mija. Jestem bardzo zadowolona!

Kaja:

♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Polecam z całego serca, zajęcia prowadzone są w przemyślany i ciekawy sposób, atmosfera jest bardzo luźna dzięki czemu nie ma żadnego stresu a na zajęcia czeka się z niecierpliwością! Bardzo ciesze się, że odkryłam Zakątek i z pewnością zostanę na dłużej 🙂

Ewa

♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Zakątek języka włoskiego to miejsce w pełni oddające atmosferę Włoch w pigułce. W wejściu wita nas Mamma z uśmiechem i wesołym Boungiorno na ustach. Rozpoczęłam w Zakątku kurs wakacyjny i nie wyobrażam sobie już aby nie kontynuować tej przygody. Nasza Mamma organizuje dla nas tematyczne warsztaty – ostatnio zagościła Sardynia i już są pomysły na kolejne. W Vicolo Italiano spotkasz pasjonatów zakochanych we Włoszech, jej obrazach, dźwiękach, kulturze, kuchni, pejzażach… Wracając do kuchni – zawsze możesz tu liczyć na pyszną kawkę i ciasteczko a nawet tradycyjne włoskie przekąski czy trunki :). Czego chcieć więcej – uczyć się włoskiego i to z przyjemnością!!!

Małgorzata

♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Życzliwi i kompetentni nauczyciele, pełni zaangażowania i pasji. Piękne wnętrza: niebanalne, wprowadzające we włoskie klimaty. Możliwość dopasowania godzin. W cenie kawa i uśmiech prowadzącej szkołę!

szkola-jezyka-wloskiego-vicolo-italiano-opinie

Pin It on Pinterest